Світ 2020-03-23 16:40 Марія Очеретяна

"Вперше з часів Другої світової" Як лідери держав говорять про коронавірус COVID-19

Як лідери держав пояснюють громадянам свої дії щодо запобігання коронавірусу та чим виправдовують карантинні заходи.

Світом шириться епідемія коронавірусу Covid-19. У країнах Євросоюзу, Великій Британії та США уряди запроваджують ряд карантинних обмежень для того, щоб уповільнити поширення вірусу. 

 

Тиждень.ua проаналізував промови лідерів США, Німеччини, Великої Британії, Франції, Іспанії, Італії, Білорусі та України. 

 

Президент США Дональд Трамп

 

У своїх промовах Трамп хвалить свою команду (вочевидь, напередодні президентських виборів) та обіцяє американцям зробити лікування доступнішим у короткі терміни.

 

Він наголошує, що коронавірус є небезпечним для літнього населення: "Зокрема, ми наполегливо радимо, щоб будинки для літніх людей призупиняли всі візити. Взагалі, старші американці також повинні уникати походів до людних місць". 

 

Епідемія коронавірусу, за словами Трампа, не спричинить фінансову кризу, але він доручив міністерствам та Конгресу забезпечити допомогу сім'ям та бізнесу, що постраждали від коронавірусу, та звільнити американців від податку на працю. 

 

 

Глава держави наголошує, що жорсткі заходи - неприємні, але необхідні: "Ми не будемо зволікати. Я ніколи не вагаюся вжити будь-яких необхідних заходів для захисту життя, здоров'я та безпеки американського народу. Я завжди буду на перше місце ставити добробут Америки". 

 

Також Трамп у промовах повторює, що американці є найсильнішою та найбільш підготовленою нацією, якій зараз "треба відкласти політику і партійність та об'єднатися".

 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 

 

Меркель у своїй промові - першому за 15 років незапланованому зверненні до німецької нації - наголосила на небезпеці коронавірусу: "Ні з часу об'єднання Німеччини ні, з часів Другої світової війни для нашої держави не було викликів, які вимагали б такої міри спільних і згуртованих дій". 

 

Канцлерка наголосила, що звертається до співгромадян, щоб пояснити дії уряду щодо карантину, оскільки "в цьому і полягає демократія". Вона закликала німців дотримуватися карантинних заходів, щоб допомогти країні подолати епідемію. 

 

 

""Дозвольте запевнити: для людини, як я, для якої свобода пересування була важко завойованою, такі обмеження можуть бути виправдані лише тоді, коли вони абсолютно необхідні. В умовах демократії вони не повинні прийматись легко - і лише тимчасово. Але наразі вони важливі...", - сказала Меркель, згадавши, що жила в комуністичній Східній Німеччині. 22 березня Ангела Меркель сама пішла на карантин через те, що в її лікаря діагностували COVID-19/ 

 

Прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон 

 

Джонсон визнає, що карантинні заходи можуть бути "руйнівними для життя людей", але вони є необхідними та ефективними саме зараз. Зокрема, він наголосив, що розуміє, як почуваються активні люди літнього віку, життя яких суттєво обмежують. 

 

Прем'єр під час виступу додав, що в уряду є правові механізми та повноваження, щоб контролювати дотримання карантинних обмежень, але він сподівається, що їх не доведеться застосовувати. 

 

Під час промови Джонсона журналіст запитав у нього про закриття шкіл (у Британії школярів не перевели на дистанційне навчання, тоді як сусідня Ірландія це зробила). Прем'єр відповів, що у майбутньому закриття шкіл можливе, якщо такі заходи будуть необхідними, але наразі школярі відвідуватимуть уроки. 

 

 

Щодо питання економіки прем'єр збергігає оптимізм. Він наголосив, що Британія впорається з наслідками епідемії, а проблеми будуть короткостроковими, осільки в самій фінансовій системі країни немає таких проблем, як у 2008 році. 

 

Президент Франції Еммануель Макрон

 

Макрон у своїй промові наголосив, що французи можуть залишати свої домівки лише для того, щоб купити продуктів, поїхати в лікарню або на роботу за неможливості працювати дистанційно, а також щоб зробити фізичні вправи, але в іншому разі "всі порушення будуть покарані".

 

Президент закликав громадян у вільний час "читати й думати про те, що є важливим".

 

 

Він також сказав про те, що уряд підтримуватиме малий бізнес під час епідемії, щоб допомогти йому уникнути банкрутства. 

 

"Ми знаходимось у стані війни", - заявив глава держави під час звернення до громадян. 

 

 

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес

 

Санчес під час свого брифінгу заявив, що закликає Європу "розпочати масштабну, скоординовану державну інвестиційну програму на кшталт Плану Маршалла після Другої світової війни".

 

Він додав, що сподівається, що іспанський парламент підтримає продовження надзвичайного стану в країні: "Ми сподіваємось, що завдяки цій настільки різкій, драматичній і жорсткій мірі ... ми можемо зігнути криву коронавірусу".

 

 

Санчес заявив, що "Іспанія не переживала такої драматичної ситуації після громадянської війни 1936-39 років, в якій загинуло близько півмільйона людей".

 

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте 

 

У своїйх промовах прем'єр Італії, що найбільше в Європі постраждала від коронавірусу, зазначив, що хоча країна вимушена "сповільнити двигуни економіки", вона не зупиняє їх повністю.

 

"Ці заходи викличуть дискомфорт і принесуть жертви. Але це момент самовідповідальності, а не хитрості. Ми повинні берегти своє здоров'я та здоров’я своїх близьких, батьків, але перш за все здоров'я наших бабусь і дідусів", - зазначив Конте. 

 

 

Він додав, що італійцям ще ніколи в історії не доводилося "затягувати паски" та сильно, щоб зберегти головну цінність - життя, але якщо нація об'єднається, вона зможе подолати епідемію. 

 

Також Конте наполягає на тому, що Євросоюз повинен надати Італії допомогу у зв'язку з негативним впивом епідемії на економіку. 

 

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка

 

Лукашенка, натомість, у своїх промовах говорить про те, що коронавірус - це "психоз", який "комусь вигідний".

 

 

"Попри деяку критику з мого боку, я цей коронавірус називаю не інакше ніж психозом і від цього ніколи не відмовлюся, тому що разом із вами прожив уже багато психозів, і ми знаємо, до чого це призводило. Абсолютно впевнений, що це черговий такий психоз, який комусь буде вигідним, а комусь принесе шкоду", - заявив президент.

 

Він додає, що "цивілізований світ зійшов із розуму", а лідери інших держав нібито почали використовувати ситуацію задля просування своїх інтересів. Глава держави також порекомендував "рецепт перемоги над коронавірусом": трактор, горілка та сауна.

 

 

Також, за словами Лукашенка, коронавірус приніс користь для системи охорони здоров'я: "Добре, що ми з радянських часів зберегли цю систему. А так ми людей лікуємо, а що там із епідеміологічною ситуацією? Цей психоз змусив нас у цьому напрямку попрацювати".

 

Президент України Володимир Зеленський

 

Зеленський у своїх промовах наголошує, що Україна не чекатиме на перші сотні підтверджених випадів коронавірусу, а вживатиме заходів вже зараз. Він вважає,що у боротьбі з епідемією потрібно опиратися на досвід Китаю, а не європейських країн: "Досвід Китаю засвідчує, що непопулярні та жорсткі рішення долають вірус і рятують життя. Досвід інших країн показує, що м’якотілість та ліберальність є союзниками коронавірусу.". 

 

Він також стверджує, що Україною коронавірус поширюється не так швидко, як іншими країнами Європи. 

 

"...наголошую: страшилки про 400 тисяч хворих на коронавірус в Україні – брехня. Вкотре закликаю всіх українців довіряти тільки офіційним джерелам інформації", - додає глава держави. 

 

 

Також Зеленський відповів на обвинувачення в тому, що влада використовує карантин і заборону на проведення масових заходів: "Нехай ситуація стабілізується, захворювань буде менше, захворюваність в цілому піде на спад – і тоді будемо мітингувати собі на здоров’я". 

схожі публiкацii