Світ 2020-04-08 20:05 Марія Очеретяна

Дозвіл грати в гольф і відкриття дитсадків. Які країни ризикнули послабити карантин

Уряди деяких держав анонсували пом'якшення карантинних заходів.

Представник Всесвітньої організації охорони здоров'я Крістіан Лендмайєр під час брифінгу 7 квітня заявив, що в організації застерігають уряди держав від передчасного скасування карантину. Утім, тривалі та жорсткі карантинні заходи шкодять розвитку економіки, тому в деяких країнах вже анонсували їх пом'якшення. 

 

Тиждень.ua дізнався, які держави послабили карантин або планують це зробити.

 

Китай

 

Китай був першим епіцентром коронавірусу COVID-19. Утім, останнім часом у країні реєструють все менше нових випадків захворювання, а нові інфіковані потрапляють до країни здебільшого з інших країн. Тому Китай почав поступово скасовувати обмеження.

 

Зокрема, 24 березня уряд КНР відкрив провінцію Хубей (окрім епіцентру інфекції, міста Ухань). Мешканці регіону отримали право залишати межі провінції. Також люди з інших провінцій тепер можуть відвідувати Хубей. 8 квітня  карантин скасували і в місті Ухань. Його мешканці вперше з кінця січня можуть залишати межі міста. Також поступово відновлюють роботу підприємства міста, залізничне та автобусне сполучення. 

 

Натомість, за карантин закрили місто Суйфіньхе на кордоні з Росією, оскільки туди з РФ почали прибувати люди, інфіковані COVID-19. 

 

Автрія

 

Австрія стала першою країною в Євросоюзі, яка анонсувала пом'якшення карантину. Обмеження вирішили послабити з 14 квітня, після святкування Великодня.

 

Відновити роботу зможуть магазини площею до 400 кв. м, будівельні та садові торговельні підприємства. Ресторани, бари, великі торговельні центри і перукарні зможуть відкритися для клієнтів із травня. Суспільні та спортивні заходи у країні дозволять наприкінці червня.

 

Данія

 

У Данії обмеження планують послабити з 15 квітня. З цього дня у країні відновлять роботу дитсадки, ясла та початкові школи. 

 

Водночас інші обмеження залишаться чинними. Кордон з Німеччиною залишатиметься закритим. Також не працюватимуть ресторани. Масштабніші зібрання будуть заборонені до серпня.

 

Чехія

 

Чехія, яка спершу ввела жорсткі карантинні заходи, теж вирішила їх пом'якшити. Зокрема, в країні знову дозволять займатися неконтактними видами спорту, наприклад, гольфом та тенісом.

 

Крім того, роботу відновить низка магазинів. Серед них - крамниці господарських товарів, товарів для різноманітних хоббі та майстерні з ремонту велосипедів. Одночасно з цим посилюються гігієнічні правила для продавців. 

 

Норвегія 

 

У Норвегії з 20 квітня працюватимуть дитсадки, а початкові і середні школи - з 27 квітня. Також із цього дня університети, коледжі та професійно-технічні училища будуть відкриті для студентівостанніх курсів та для виконання проектів, які повністю залежать від обладнання в навчальних закладах. 

 

З 27 квітня бізнеси, які передбачають контакт між клієнтами і працівниками, зокрема перукарні чи салони краси, можуть відновити роботу, якщо вони будуть відповідати вимогам заходів інфекційного контролю.

схожі публiкацii