Вибори 2020: сила громад проти сили еліт 2021-01-18 19:15 Оксана Дмитренко
  ▪   Лисичанськ

Крайова партія. Боротьба «Нашого краю» за владу на Луганщині триває

Політична партія «Наш край» не тішиться власними перемогами у низці громад області, а намагається будь-якими методами впливати також і на ради інших населених пунктів, де більшість здобути не вдалося

У Марківській об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) бюджет на поточний рік досі не ухвалили. Кілька засідань поспіль новообрана рада намагається провести засідання сесії, проте всі нагальні питання досі не розглянуті. Річ у тому, що повноцінно місцеве самоврядування у Марківці запрацювало лише у середині останнього місяця 2020 року. Новообраного селищного голову Марківки Ігоря Дзюбу представив голова ТВК під час сесії 21 грудня. Однак цьому передувала низка неприємних подій з оголошенням перевиборів. Виною тому чисельні маніпуляції під час підрахунку голосів на місцевих виборах.

Як боровся за власне місце новообраний голова Марківської ОТГ

Марківську ОТГ вважають перспективним регіоном Луганщини. На її території активно працює відомий сироробний завод та хлібокомбінат районного значення. Також є 18 фермерських господарств, а на кожному з восьми найбільших трудяться близько тисячі працівників. Крім того, важливо, що ОТГ віддалена від зони проведення ООС та лінії розмежування. Усім цим можна пояснити політичну боротьбу за владу в місцевій раді, яка навіть залишила працівників бюджетної сфери без заробітної плати на початку грудня. Почалися протести медиків та педагогів, що самостійно прийшли до ТВК розбиратися з проблемою.

Результати виборів мали б оголосити на початку листопада, але події в Марківській селищній ТВК мали наслідком затягування з оголошенням результатів виборів.

Ще на початку листопада ТВК ухвалило постанову «Про визнання виборів Марківського селищного голови такими, що не відбулися та призначення повторних виборів». Навіть обрали нову дату виборів – 17 січня 2021 року.

Ігор Дзюба – на той момент  чинний голова ОТГ та лідер перегонів 25 жовтня – поскаржився на рішення ТВК до суду. Згодом Луганським окружним адміністративним судом, а потім апеляційним адміністративним судом постанову ТВК було визнано незаконною.

ЦВК теж відгукнулося на заяву Дзюби та визнало протиправними дії Марківської селищної ТВК, а також 3 грудня достроково припинила повноваження складу комісії «у зв’язку з систематичним порушенням нею Конституції України, Виборчого кодексу України та законів України».

У нового складу ТВК теж була купа проблем. Помилки у документах, заміна членів комісії та нестача грошей на оприлюднення результатів у місцевих ЗМІ. Майже півмісяця продовжувався перепитій й лише 15 грудня у місцевій газеті з’явилась інформація ТВК про результати виборів голови до Марківської ОТГ.

Ігор Дзюба не нова людина. Він вперше був обраний селищним головою у 2006 році, а у 2018 став головою Марківської районної державної адміністрації. Після створення Марківської ОТГ навесні 2019 його обрали головою, а на місцевих виборах у жовтні цього року ще раз переобрали.

Слід відзначити, що Дзюба користується повагою серед місцевих мешканців і тому сміливо йшов на вибори й у 2019, і 2020 шляхом самовисування. До новоствореної ради ж увійшли: 8 депутатів – «Наш край», 6 депутатів – ОПЗЖ, 4 депутати – «Слуга народу», по 2 депутати від «Опозиційного блоку», «ЄС», «За майбутнє» та «Батьківщини». Зважаючи на різноманітний склад ради та постійні сварки Дзюби з ТВК, які сильно не хотіли, аби він став головою, можна сміливо припустити брак дієвої співпраці у подальшій роботі місцевого самоврядування Марківки.

 

Читайте також: Неприродній добір. Хто конкретно отримав владу в обласних радах України

 

Дуже ймовірно, що амбіційна команда «Нашого краю» вже заручилася підтримкою низки депутатів інших політсил та має свою більшість у новообраній раді. Багато хто припускає, що політична сила навмисно намагалася ввести «своїх людей» до складу місцевої ТВК, аби отримати бажаний результат ще й на виборах міського голови. Якщо ж Дзюба та депутатська більшість не зможуть домовитися, то справа може дійти до зняття голови з посади радою.

Марківка виявилася не єдиним регіоном Луганщини, де амбіції Нашого краю не вщухають. У Кремінній незадоволені результатами виборів народні депутати вирішили власноруч вирішувати справу про визнання нелегітимною першої сесії новобраної ради.

Сварки у Кремінній

Ще напередодні Дня Святого Миколая до Кремінної завітав народний депутат та лідер «Нашого краю» на Луганщині Сергій Шахов. Підстава для візиту – незаконна перша сесія Кремінської міської ради. 3 грудня на засіданні були присутні лише 13 з 26 депутатів та новообраний міський голова Володимир Струк.

За ст. 45, 46 закону «Про місцеве самоврядування в Україні» перша сесія новообраної ради збирається в кількості, яка забезпечує повноважність ради, а це «не менше як дві третини депутатів від загального складу ради». Крім того, на сесії голосування за посаду секретаря та заступників відбулося з конфліктом інтересів, бо депутати голосували самі за себе, чого за законом робити не можна. Окрім правоохоронних органів ситуацію відстежив та описав на власній сторінці в соцмережі член команди «Наш край», адвокат із Сєверодонецька Ігор Слєсарев. Він звинуватив Струка у «перевищенні власних повноважень та бажанні захопити владу у свої руки».

 

Читайте також: Перемогла децентралізація

 

Подібні дії з боку «Нашого краю» можна пояснити цікавим складом новобраної Кремінської ради. До неї увійшли 11 депутатів партії «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ), 6 – «Нашого краю», а також по 3 депутати від «Слуги народу», «За майбутнє» та «Опозиційний блок». При чому усі 11 депутатів ОПЗЖ та міський голова Володимир Струк належіть до орбіти народного депутата Юрія Бойка. Тобто команда «Нашого краю» залишилася, так би мовити, позаду. Шестеро депутатів у складі міської ради занадто мало, щоб впливати на її роботу.

Сергій Шахов власноруч вирішив виправити ситуацію у Кремінній та приїхав до міста. Він запропонував провести повторне засідання першої сесії та зазначив, що «якщо місцеві мешканці будуть незадоволені роботою місцевого самоврядування, то я, безумовно, як представник народу зверну на це увагу, перевірю інформацію та буду впливати на ситуацію». Тобто, напевно, Шахов мав на увазі відкликання депутатів рад, адже вже знайомий з подібною практикою в інших містах Луганської області.

 

Читайте також: Битва ексрегіоналів

 

Амбіції Сергія Володимировича обмежилися заявою до суду, а на заплановане друге засідання міської ради у Кремінній Шахова (вже разом з його колегою нардепом за 113-м округом Сергієм Вельможним) не пустили. Тож вплинути на перебіг їм не вдалося.

Слід зазначити, що друга сесія Кремінської ради пройшла у повному складі та ухвалила усі потрібні програми на наступний рік. У підсумку поки що «Наш край» програє у Кремінній, попри усі дії навколо міської ради, які є лише продовженням історії з виборами.

Ще до початку першої сесії ради прихильники «Нашого краю» намагалися домовлятися з іншими партіями, про що свідчать чисельні зміни у складі Кремінської міської територіальної виборчої комісії (ТВК). Членів ТВК змінювали, аби сформувати необхідний склад нової ради, або ж визнати вибори недійсними. Авантюра не вдалася.

Команда політичної сили «Наш край» амбіційно крокує Луганщиною попри те, виграли вони на місцевих виборах чи ні. Будь-якими засобами та намаганнями, маючи чи не маючи прихильності місцевих мешканців, вони реалізують власні плани та задуми. Боротьба за владу триває.

схожі публiкацii