ut.net.ua 2008-06-27 00:00 Кузик Валентина

Пікнік і шик

Арсенал для «цивілізованого пікніка» – задоволення не з дешевих. За підрахунками Тижня, на все про все доведеться витратити від 280 до 3400 грн

 

 

 

 У збільшеному форматі графіки "Приблизні ціни тих речей, які перетворюють пікнік на задоволення і суцільний комфортний відпочинок"

Пікнік вигадали для того, щоб насолодитися близькістю до природи. Однак така близькість за відсутності будь-яких дарів цивілізації – задоволення не для всіх. Навіть ті, хто в студентські роки лазили по горах і ходили на байдарках, вже обзавівшись дітьми та постійною роботою, замислюються над тим, як поєднати любов до природи з комфортом. І тут їм у пригоді – пікнікові прибамбаси: обладнання для приготування м’яса, меблі-трансформери, надувні килимки, кошики з аксесуарами. Саме вони прийшли на зміну недолугому пластиковому посудові та старим коцам під сідницями. 

М’ясо – всьому голова
 
Перше, що спадає на думку, коли йдеться про відпочинок на природі, – це незамінний шашлик чи барбекю. Приготування ритуальної страви доручають, частіше за все, найвідповідальнішому та найумілішому. Саме такому на допомогу – шампури, решітки-гриль, мангали, барбекю. В канонічній конструкції шампурів чи решіток вигадати щось нове воістину складно, тому виробники начиння особливу увагу приділяють матеріалам. Приміром, решітка-гриль без антипригарного покриття – учорашній день, а ручки шампурів – обов’язково дерев’яні – як данина моді на все екологічне. Мангали, окрім жаростійкого покриття, можуть похизуватися ще й нечуваною здатністю до трансформацій. Легким рухом руки громіздкий на перший погляд мангал перетворюється на дипломат завтовшки 5-6 см, а обладнання для барбекю в зібраному вигляді нічим не відрізняється від сталевого кейса. «Компактність – одне із найголовніших правил, коли йдеться про пікнік, – запевнив Тиждень Євген Ярошенко, директор компаній «Стелс». – Навіть вага – фактор другорядний, адже відпочинок на природі передбачає виїзд за місто, як правило, – на машині».
 
«Вищий пілотаж» пікнікової справи – спеціальні набори для шашлику, котрі позиціонують як універсальні. На кшталт «усе з собою». Втім, комплектація їх аж ніяк не безмежна: шампури, сталеві чарки, керамічні тарілки, виделки, ножі, штопор та сільничка (кількість приборів – залежно від кількості осіб – 2–6). Не зважаючи на порівняно скромне начиння, ззовні ці коробки та корзинки виглядають справді розкішно: лозові, бамбукові, шкіряні, навіть оздоблені напівдорогоцінним камінням! Зекономити можна, купивши туристичний посуд окремо, не у сформованому наборі. Тоді навіть є шанс придбати речі кращої якості за меншу ціну. Річ у тім, що більшість виробників наборів для пікніків дбають радше про зовнішність «корзинки», ніж про її наповнення. Не обійтися на пікніку й без термосумки: виконані з кольорового поліестеру, деякі моделі виглядають як вишукані жіночі аксесуари. До того ж функціональні – місткість таких «холодильників» – від 6 до 60 л, а час зберігання продуктів – 8–10 годин.
 
Стіл в наплічнику
 
Та не секрет, що лоно природи буває холодним, ним (і вашими затерплими від невдалої пози ногами) полюбляють пересуватися мурашки й інші комахи. Проте ці жахи – в минулому. Сьогодні на пікнік везуть не тільки стільці та столи, а подекуди й ліжка і гамаки. Вантажівка, до речі, вам не знадобиться, бо всі меблі – трансформери, тож не займуть багато місця в багажнику легковика.
 
«Обираючи між пластмасовими меблями чи з металевим корпусом, вигідніші останні. Вони хоч і дорожчі на 40–60%, але щонайменше в 10 разів довговічніші!» – говорить Ярошенко. На щастя, «металеве» не значить важке, адже пікнікові трансформери виготовляють із надлегкого авіаційного алюмінію чи сталі. Стійкість металевих «пір’їнок» забезпечують особливості конструкцї– ніжки стільців з’єднано між собою, тому вони не вгрузають у пісок і не перехиляються. До того ж, вони повинні мати антикорозійне покриття, й тканинні частини стільців – захист від вигорання.
 
Попри показну тендітність, стільчики здатні витримувати вагу до 110 кг, столи ж можна сміливо навантажувати смакотами вагою до 20 кг. Найпростіші стільчики розкладаються одним порухом рук і більше схожі на табурет. Не зважаючи на свою скромну кілограмову вагу, вони так само витримають центнерового пана чи пані, що ж казати про їхніх складніших за конструкцією побратимів. Наймодніші стільці-трансформери мають спинки, кут нахилу яких можна регулювати, вони оснащені підлікотниками та підставками для напоїв.
 
Сухой комфортно
 
Зручно вмостившись на стільці, кор- тить загорнутися в теплу ковдру? Від холоду екстремального «пікні- каря» рятують спеціальні флісові пледи. Окрім того, що вони щонай- менше вдвічі легші за звичні ковдри з шерсті, фліс іще й «дихає», а також залишається теплим, навіть якщо відвологне у вечірньому тумані. Такий плед може слугувати й скатер- тиною, якщо одна сторона вкрита водонепроникною плівкою. Коли набридне сидіти біля вечірньої ватри, можна й зорі порахувати, лежачи го рілиць на… самонадувному килимкові, наповненому спіненим поліуретаном. Саме вони – мініатюрні (роз мі ри в згорнутому вигляді не перевищують 30х40 см, а вага – 400 г) – альтернатива складаним меблям. Але доволі тендітні – будь-який прокол чи іскра від вогнища можуть стати для такого килимка летальними.
 
Арсенал для «цивілізованого пікніка» – задоволення не з дешевих. За підрахунками Тижня, на все про все доведеться витратити від 280 до 3400 грн. Проте такий набір пікнікового спорядження стане в пригоді не один сезон. А коли не- має можливості придбати «все й одразу», то маєте від нас безкоштовну пораду. Кооперуйтеся для вилазок на природу з тими приятелями, хто має саме те обладнання для пікніка, якого бракує вам. Зокрема, в чиїх наборах передбачені додаткові чарки та шампури.

[684]

 
Природа при кав'ярні
Віктор Домонтович
Роман "Без ґрунту"

 Щодо мене особисто, то я людина міста! Я не знаю жадної назви дерева або рослини, чи птаха. Це не мій фах. Знати їх це професія ботаніка, дендролога, міколога. Я не люблю природи, якою вона є. Вона діє прикро мені на нерви. Я витримую природу виключно тоді, коли її пристосовано вже для людських вигід. Краєвид повинен розкриватись з тераси ресторану. Природа повинна бути подана при столикові кав’ярні: добра кава, тістечка й довкола кольоровані тканини далечини. Асфальтовані пішоходи в цілинному лісі. Заплачений вхідний збір і поруччя, на які можна спиратися, зазираючи в безодню. Природа повин на бути комфортабельною.

.