VIP-хроніки 2013-04-04 15:12

Ахметов живе в найдорожчій квартирі світу

Апартаменти Ріната Ахметова в Лондоні, згідно нового дослідження видання Forbes, є найдорожчими в світі. Але до найдорожчого будинку нашому шахтарському олігарху ще рости і рости.

Видання Forbes назвало двадцятку мільярдерів-власників найдорожчої житлоплощі в світі.

Згідно з рейтингом, на першому місці опинився індійський мільярдер Мукеш Амбані зі статком $21,5 млрд. 27-поверхова будівля Antilia (Мумбай, Індія), вартістю $1 млрд названа на честь міфічного острова в Атлантичному океані. Тільки автостоянка в будівлі займає 6 поверхів. Сам будинок фактично "починається" з 9-го поверху, і "вінчається" вертолітним майданчиком.

 

Кожен поверх має подвійну висоту, так що теоретично в будівлі могло б розміститися 60 поверхів. Цей будинок затьмарює будь-який інший, як в грошовому вираженні так за своїми розмірами. Будівлю заввишки в 570 футів (174 метри) і площею 40 тис. кв. футів (3,7 тис. кв. м), обслуговує штат в 600 слуг.

 

 

На другому місці опинився будинок вдови мільярдера Едмонда Сафра Лілі Сафр ($1,2 млрд) Villa Leopolda (Вільфранш-сюр-Мер, Франція). Будинок був побудований бельгійським королем Леопольдом II (1865-1909 рр..) для своїх численних коханок.

 

 

Особняк площею 80 тис. кв. футів (7,4 тис. кв. м), обставлений старовинними антикварними меблями, вважається одним з найбільш вражаючих уяву будинків у світі. Вілла складається з 19 спалень, численних кухонь, їдалень і віталень, обладнана власним кінотеатром, кегельбаном, спортивними майданчиками, на території маєтку розташовані кілька будинків для гостей і кілька плавальних басейнів. Все це потопає в зелені прекрасних садів, які обслуговує 50 робітників.

 

 

У 2008 році віллу оцінили в $750 млн. Тоді її збирався купити російський бізнесмен Михайло Прохоров, але передумав. Ця відмова йому дорого коштувала: за умовами операції, застава за будинок на суму $60 млн залишилася у продавця.

 

Звичайно на фоні такої захмарної розкоші квартира Ріната Ахметова: трирівневі апартаменти в Лондоні, які нині коштують якихось $221 млн. - дрібничка. І все ж ця дрібничка вважається найдорожчою в світі. І недарма. Квартирка Ахметова розташована в знаменитому One Hyde Park — елітному житловому комплексі навпроти Гайд-Парку. Комплекс обладнаний по вищому розряду: тут є навіть корти для сквошу і кімнати для дегустації вин. До послуг власників квартир — 24-годинне обслуговування.

 

 

Забезпечено найвищий рівень безпеки: у будівлі є спеціальні "панічні кімнати", в яких можна перечекати можливі напади, комплекс обладнаний куленепробивними вікнами, сканерами райдужної оболонки і навіть секретним тунелем до сусіднього готелю Mandarin.

 

 

Квартира розташована в елітному житловому комплексі, розробленому відомим архітектором Річардом Роджерсом та розташованому біля центру і знаменитого мосту Найтсбрідж.

 

 

Ось так виглядає вітальня лондонських апартаментів - уся підлога із європейського дуба

 

 

Дизайн квартири розробив Лорд Роджерз, а ось натхненниками стали брати Ніколас та Крістіан Кенді, які вклали шалені гроші у проект - квадратний фут, якого коштує 6 тисяч фунтів.

 

 

Обслуговування таких апартаментів, як у Ахметова, обходиться у тисячу фунтів за квадратний метр у рік.

 

Читайте також Янукович-молодший наступає на п'яти Ахметову і Ко

За матеріалами forbes.ua bilshe.com