культура

Леся Українка. Актуальна письменниця «на виріст»

Нині довкола нас багато Лесі Українки — письменниці й інтелектуалки, 150-літній ювілей якої відзначили 25 лютого. Серед різних подій, що вже відбулися й іще відбудуться, — особливо цікавою була онлайнова дискусія на тему «Що сьогодні промовляє до нас Леся Українка і що сказала би Лариса Косач-Квітка?», яку організували спільно Український ПЕН і Тиждень.

26 Лютого 2021 Ірина Троскот

Вахтанґ Кебуладзе: «Російські ліберали захочуть зберегти Росію як реінкарнацію імперії»

Тиждень поговорив Із філософом Вахтанґом Кебуладзе про роль філософії в сучасному світі, про виклики, які постають сьогодні перед гуманітаристикою, про роль інтелектуала в розбудові та захисті власної країни.

25 Лютого 2021 Радослава Кабачій

Алім Алієв: «За останні п’ять-шість років кримськотатарської літератури, перекладеної українською мовою, стало в рази більше, ніж за чверть століття»

Про якісний культурний діалог між українцями й киримли як чинник безпеки, про долання стереотипів, а також про кримськотатарську культуру, яку потрібно відкрити широкому загалу, Тижню розповів заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв.

23 Лютого 2021 Ганна Трегуб

Заради життя

Пам’ять про героїв Небесної Сотні «дихає» проєктами, що відкривають шлях до освіти та мистецтва поколінню після Майдану

20 Лютого 2021 Катерина Гладка

Бернар Фан: «Якщо ви хочете посварити французів, які зібралися разом, немає кращого засобу, ніж гаряча тема колоніального минулого»

Про політичну та літературну спадщину Шарля де Голля, французьку специфіку деколонізації, а також викладання історії в цифрову добу Тижню розповів історик Бернар Фан.

14 Лютого 2021 Ганна Трегуб

Тисяча й один спосіб говорити про війну

Українська воєнна література виходить на нові рубежі й закріплюється на них, стаючи дедалі вагомішим явищем

14 Лютого 2021 Олена Максименко

16-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосив програму

Подія відбуватиметься з 12 до 21 лютого в онлайн-форматі безкоштовно. Традиційно до програми увійшли найкращі французькі прем’єри.

11 Лютого 2021

Припинити бути меншиною

Що робить літературу популярною за межами країни

7 Лютого 2021 Богдана Романцова

Конвеєр м’якої сили

Про китайську модель поєднання ідеології та економіки

31 Січня 2021 Володимир Панченко

Кульшат Медеуова: «Із погляду деколонізаційної переоцінки історії Казахстану ХХ століття, ще дуже й дуже багато роботи»

Про досвід Казахстану в роботі з радянським спадком, а також про те, кого і як казахи вшановують пам’ятниками сьогодні, Тижню розповіла Кульшат Медеуова, дослідниця політики та практики пам’яті в сучасному Казахстані. Інтерв’ю організоване за сприяння проєкту Минуле / Майбутнє / Мистецтво.

31 Січня 2021 Ганна Трегуб